Biz Sizi Arayalım

Proje Detayları

Bahçesehir Atmaca projesinde;

Kent yaşamının yoğunluğundan uzak, yine şehrin içinde fakat sakin, doğa ile iç içe bir yaşam tarzı oluşturulması hedeflendi. Projenin ana tasarım ilkesi; komşuluk ilişkilerinin yaşandığı ve mahalle kültürünün yeniden hayat bulduğu bir proje olması olarak belirlendi. Projemiz, kullanıcıların ihtiyaçlarına hizmet eden sosyal tesisler, spor tesisleri ve bu alanlarla bütünleşen keyifli peyzaj alanları gibi farklı fonksiyonları bünyesinde barındırmaktadır. Projede bütün binaların az katlı olması hedeflenmiştir. Bu hedef doğrultusunda 4 farklı blok tipi tasarlanmıştır. Yeşil alan ve bahçe alanlarının maksimum büyüklükte olması hedeflenerek az yoğunlukta bir butik site projesi oluşturulmuştur.

 

Geniş bahçe alanları ile tüm sitenin erişim kolaylığı açısından yerleşimin merkezinde bulunan bir sosyal tesis yer almaktadır. Açık ve kapalı havuzların yanında çocuk oyun alanları, fitness, sauna, hamam gibi ortak kullanım alanları konut sahiplerine site içerisinde hareketli ve sosyal bir yaşam vadetmektedir.

Tasarımda, çevresi için odak noktası oluşturacak farklı cepheler tasarlanırken, gerek bahçe alanlarının ayrışması, gerekse mahremiyetin sağlanması da cephe elemanları ile sağlanmıştır.